به سایت مرکز شناسایی و رفع موانع صنایع خوش آمدید  

میزان باد خودرو در حالت استاندارد باید چه قدر باشد ؟

۳ شهریور ۱۳۹۸ 232

اندازه باد لاستیک خودرو های شما باید به طور مرتب چک شود تا در صورت کم و یا زیاد بودن آن در شرایط مختلف آب و هوایی توسط تعمیر کاران تنظیم شود

مناسب ترین موقع برای تنظیم میزان باد لاستیک خودرو

در صورتی که شما به موقع تنظیم باد لاستیک های خودرو خود را انجام دهید می تواند تاثیر بسزایی در میزان مصرف سوخت، سالم ماندن جلوبندی خودرو و … داشته باشد. پس توجه داشته باشید که به موقع باد لاستیک های خودرو خود را تنظیم نمایید تا خودرو شما دچار استهلاک کمتری شود.
توصیه ای که به رانندگان مختلف در رابطه با تنظیم باد لاستیک های خودرو آنها می شود هر ۳۰ روز یک بار می باشد. و همچنین این توصیه با تغییر درجه حرارت هوا به اندازه ۱۰ درجه سانتیگراد نیز می باشد. ذکر این نکته ضروری است که تنظیم باد لاستیک خودرو باید زمانی انجام شود که خودرو به مدت ۳ ساعت حرکت نکرده باشد و یا مسافتی بیش از ۲ کیلومتر را طی نکرده باشد.

اندازه فشار باد انواع لاستیک های خودرو

برای این که اندازه باد لاستیک خودرو خود را متوجه شوید چه اندازه است باید به عددی که در کنار لاستیک درج شده است توجه کنید. به عنوان مثال اگر کنار لاستیک خودرو شما عدد ۳۵ PSI قید شده باشد. این عدد بدان معنا می باشد که حداکثر فشار قابل تحمل لاستیک برای حداکثر باری است که لاستیک می تواند تحمل کند است.

تاثیر فشار باد خودرو در عملکرد ماشین

حفظ میزان باد لاستیک به اندازه استاندارد باعث می شود سوخت به اندازه بهینه مصرف شود و همچنین عملکرد خودرو مناسب باشد. از دیگر نکات مثبت اندازه مناسب باد لاستیک های خودرو این است که انعطاف پذیری لاستیک های خودرو در شرایط مختلف مانند سر پیچ ها بیشتر شده و راننده احساس بهتری را از رانندگی با آن خودرو خواهد داشت.

آنچه گفته شد نکات مهمی می باشد که رانندگان انواع خودرو های مختلف باید برای حفظ سلامت جان خود و خودرو خود رعایت نمایند تا بتوانند به طول عمر خودرو و لاستیک های آن بیافزایند.

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است

© 2020 تمام حقوق این سایت برای کلینیک صنایع محفوظ است | طراحی شده: شرکت مهیانت شمال